Sociální sítě

Úplně všichni, co používáme internet, používáme zároveň i sociální sítě. Nemá cenu je tu po jedné vyjmenovávat, protože všichni jich známe spousty a k našemu údivu jich je tolik, že občas se dozvíme o nějaké, o které jsme dosud neměli ani nejmenší tušení.
fotky na obrazovce mobilu
Možná byste řekli, že sociální sítě využívají především mladí lidé, ale to dnes již není úplně taková pravda. Využívá je skoro každý. Již jsem zmiňoval, že naši prarodiče se nejspíše nikdy s žádnou sociální sítí nesetkali a také nejspíše nevědí, o co se vlastně jedná. I z vlastní zkušenosti vím, že existují výjimky. Je spousta starších lidí, kteří jsou již klidně i v důchodu, ale sociální sítě i přesto využívají. Ať už k jakémukoli účelu. Zkusme se sami zamyslet nad tím, zda využívají naši rodiče či dokonce prarodiče nějakou sociální síť. Jistě se mezi námi najde pár lidí, kteří takové rodiče a prarodiče mají.
spousta ikon
Sociální sítě využíváme k různým účelům. Někteří z nás pouze ke komunikaci. Mohou se díky sociálním sítím s ostatními velmi rychle zkontaktovat a napsat si či zavolat o všem, co potřebují. Velikou výhodou je, že nemusíme platit nic navíc, jako když používáme SMS. Sociální sítě potřebují k jejich fungování pouze wifi či data. Pokud využíváte data, tak se nebojte, jejich spotřeba naštěstí není až tak příliš velká. Navíc dnes již máme data skoro všichni. Jiní využívají sociální sítě k zábavě, na spoustě sociálních sítí se dají hrát i různé menší hry, které nám zpříjemní čas.
Sociální sítě se mohou zdát jako velkou výhodou pro všechny. Rád bych zde ale ještě zmínil i nepříjemnou věc, která kvůli nim může nastat. Jedná se o kyberšikanu. Jelikož sociální sítě velmi ulehčily komunikaci. Ulehčily také některým lidem ponižovat a různě ubližovat ostatním. Proto všem radím, aby si dávali pozor na to, s kým si píší.
A co Vy? Využíváte sociální sítě? Pokud ano, k jakému účelu?