Nebojte se cestovat s kojenci

Rádi jste jezdili na poznávací zájezdy, k moři nebo na túry do hor. Jenže teď se vám narodilo dítě a zdá se, že už nikdy nepřekročíte práh domu. Nemusí tomu tak být. Výlety s kojenci jsou snazší, než se zdá.
procházka s kočárkem
Jaké jsou výhody cestování s miminkem?
·         Děti do jednoho roku často spí. Není proto problém přesouvat se v nočních hodinách. Lépe než starší děti zvládají i dlouhé lety letadlem. Časové posuny jim nedělají takové problémy, protože nemají zcela ustálený denní rytmus.
·         Pokud kojíte, máte pro ně vždy připravenu stravu a nemusíte tak balit spousty svačin. Případně si stačí opatřit pár ovocných nebo zeleninových přesnídávek, které se dají koupit v každém supermarketu.
·         Kojenci nechodí. Nemusíte je proto nijak zvlášť „venčit“. Ať už je nosíte v šátku nebo vezete v kočárku, vydrží tam celkem dlouho. V případě potřeby zastavíte, pomazlíte se s nimi, dáte jim najíst a můžete znovu vyrazit. Na rozdíl od ostatních dětí jsou ještě lehké. Když se chtějí nosit, ještě tolik neváží.
·         Miminka také nemluví. Což může být velké požehnání ve chvílích stresu.
·         Většinu věcí mají zdarma, do dvou let také výrazné slevy u leteckých společností, protože vám sedí na klíně.
·         Jsou roztomilá. Mohou sloužit k prolomení ledů při hovorech s cizinci, zajistit vám lepší místa, přeskočení řady a tak podobně.
kočárek na pláži
A jak se připravit?
·         Najděte si co nejvíce informací dopředu. Kde jsou kavárny, ve kterých nemají problém se řvoucími dítky? Co dělat za vydatného deště? Mají v okolí nějaké aktivity pro rodiče s dětmi? Připravte si více variant. Budete tak víc v klidu, když se něco pokazí.
·         Snižte svá očekávání. Budete příjemně překvapeni, že jste všechno stihli. Už sám fakt, že jste vyrazili z domu je velké vítězství.
·         Uvažujte, jestli je ubytování pro vaše potřeby vhodné. Až budete vynášet kočár do 4. patra hotelu, kde není výtah, budete ten pokoj s výhledem hodně proklínat. Zeptejte se také, jestli mají dětskou postýlku.
·         Berte s sebou co nejméně věcí. Plenky kupte na místě, zabírají hodně prostoru. Pokud jedete na delší dobu, zjistěte si, jestli nemají na ubytování pračku. Kojenci se obejdou bez kupy hraček. Mnohdy jim postačí plastová láhev na dlouhé hodiny zábavy.
·         Když se nedaří, tak se nedaří. Mít dítě znamená dělat kompromisy. Zůstat celý den na hotelu není ostuda.
·         Užijte si to. Za chvíli bude z vašeho kojence batole a to bude teprve zábava.