Co má dělat chudý podnikatel?

Že soukromý podnikatel nemůže být chudý? Že je každý takový soukromník sám svého štěstí strůjce, a protože se obvykle činí, má se vždy dobře, ne-li přímo královsky? Věřte, že tomu tak v mnoha případech není. Celá řada podnikatelů se totiž dře třeba i dnem a nocí, pracuje od slunka do slunka, a výsledek jejich snažení je přesto tristní, ba klidně i přímo zoufalý. Ono totiž nejde v podnikání jenom o to, jak pilně podnikatel pracuje, ale třeba i o to, jaká je situace na trhu, jaká je poptávka a nabídka, jaká je cenová hladina, nebo třeba i o to, kdo jsou vlastně ti, s nimiž podnikatel spolupracuje a provádí transakce, a nakolik je na jejich zodpovědné počínání spolehnutí.

švýcarské peníze

Mnozí podnikatelé se tak třeba i ne vlastní vinou dostávají do problémů, ze kterých se následně jenom těžko dostávají. Nejednou je pak jejich situace dokonce natolik zoufalá, že už nevidí cesty ven, ztrácejí naději.

Ovšem naděje umírá teprve jako poslední. A dokud se tedy dá spolehnout aspoň na nebankovní společnost, kterou je nabízena hypotéka bez registru, není vše ztraceno. A na tuto nabídku se dá spolehnout velice často.

švýcarské franky

Proč je právě taková nebankovní hypotéka pro mnohé z podnikatelů řešením jejich neutěšených problémů? Jednoznačně proto, že se tato dá velice snadno získat. Může ji mít každý, kdo vlastní nějakou nemovitost, kterou by bylo možné dát za půjčené peníze na dobu splácení do zástavy, samozřejmě za předpokladu, že má i příjmy, ze kterých dokáže takovou půjčku v souladu se stanovenými podmínkami splatit.

Zde se není třeba obávat ani relativně nízkých příjmů, ani špatně vypadajícího daňového přiznání, ani záznamů v registrech dlužníků, ani exekucí. Jakkoliv jsou tato témata důležitá u bankovních půjček, tady vůbec nemusí být podstatná.

A proto právě na nebankovní hypotéku sázejí ti, kdo se právem obávají, že v bance neuspějí, a přesto půjčit potřebují.