Dovolená v „Československu“ s vozem z autopůjčovny v Praze 9

Plánujete dovolenou a chcete ji prožít tak, abyste se k jejímu konci už spíše těšili, až skončí a půjdete zas do práce? Rádi byste čerpali volných dnů tak, abyste se nenudili, odhodili většinu starostí za záda a skutečně si odpočinuli a také něco zajímavého zažili?

Hluboká nad Vltavou

Řešení může být docela prosté, jen vědět, jak na to, a kam se vydat.

Zkuste to u nás nebo na Slovensku – společný stát Čechů a Slováků – Československo měl své výhody – žádná hraniční omezení, jednotnou měnu a velmi podobný jazyk. I dnes je však Slovensko zemí, která je nám, Čechům, nejblíže, a navíc je tu spousta překrásných přírodních i historických skvostů. Zkuste změnit plány a namísto k moři nebo jinam po Evropě zamířit do vnitrozemí bývalého Československa. Je z čeho vybírat a můžete tu prožít zajímavější letní dny, než třeba na pobřeží Chorvatska.

Vysoké Tatry

Nevadí vám turisté, nebo se jim chcete vyhnout – lidé jsou různí a každému vyhovuje něco jiného. Někomu vyhovuje přítomnost turistů, rád se seznamuje nebo se jimi inspiruje, případně se sám k inspiraci nabízí. Na druhou stranu jsou tací, co o dovolené raději míří někam, kde nikoho nemusí potkat. Patříte-li do té první skupiny, pak vám bude vyhovovat třeba Hluboká nad Vltavou, hrad Karlštejn, Český Krumlov, zámek Lednice, Červená Lhota nebo Pražský hrad. Těm ostatním můžeme připomenout lokality spíše odstrčené, ale i přesto velmi atraktivní, jako je Veselí nad Lužnicí (Veselské pískovny), Nadějská rybniční soustava, Novohradské hory, Lužické hory, zámek Kačina, zámek Dačice, zámek Kratochvíle nebo zámek Kozel.

Hotel, penzion, chalupa, kemp – s pronajatým vozem z autopůjčovny Praha 9 můžete zavítat kamkoli a zajistit si volné místo v nejrůznějších ubytovacích zařízeních. A pokud preferujete soukromí a minimum restrikcí kvůli Covidu-19, vsaďte na soukromé penziony nebo pronájmy horských chalup.