Co je to solární bazénová hadice

Letní období je pro mnoho lidí synonymem pro bazén. A není divu, je to koneckonců jeden z nejlepších způsobů, jak se v horkém letním dni ochladit. I to je důvod, proč jej najdeme na každé zahradě.

Ovšem k tomu, abychom si vodu skutečně užili, je také potřeba, aby voda měla dostatečnou teplotu. To však není tak jednoduché, zvláště u bazénu, který není vyhřívaný. Jen málokomu se navíc chce čekat, až vše slunce dostatečně prohřeje.

Naštěstí jsou tu věci, které nám s tímto mohou pomoci. Jednou z nich je i solární bazénová hadice. Ta funguje na poměrně jednoduchém principu. Slunce ohřeje vodu v hadici, která se následně vypustí do bazénu. Díky tomu bude mít již na začátku dostatečnou teplotu.

klasický venkovní bazén

To vše zní dobře, avšak je zde samozřejmě několik problémů. V první řadě je nutné si uvědomit, že pokud napouštíme bazén, voda protéká hadicí neustále. To znamená, že nemá dostatek času, aby se prohřála. A ačkoliv tento typ hadice rozhodně zvyšuje účinnost vyhřívání, ani on není všemocný.

Zde samozřejmě záleží na objemu řečeného bazénu. Pokud se jedná o malý nafukovací typ, pak samozřejmě stačí i běžná hadice. Ovšem v případě, že jde o klasický typ s větším objemem, rozhodně nemůžeme počítat s tím, že budeme mít při konstantním napouštění vodu teplou.

vnitřní typ bazénu

Také je dobré si uvědomit, že tento typ je dražší než ten klasický. Proto bychom se měli předem dobře rozmyslet, zda skutečně potřebujeme teplou vodu hned na začátku, nebo zda jsme ochotni nějakou dobu počkat.

Je totiž pravdou, že v naprosté většině případů se solární hadice příliš nevyplatí. Proto bychom měli dobře uvážit, zda jsme ochotni dát za ni o něco více peněz, a zda výsledný efekt bude odpovídat částce, kterou jsme zaplatili.

Jistě, jde tu také o naše pohodlí. Ovšem musíme se ptát, jakou cenu jsme za něj ochotni zaplatit. Jen tak totiž nebudeme později litovat.