Odpočinek na zahradě? Nejlíp v našem dřevěném altánu!


Uznejte sami. Sedět jen tak v prostoru, byť pěkné, zahrady je krásné, ale dnešnímu člověku něco chybí. Chybí mu pocit nějakého osobního prostoru. Doma jej vymezují stěny, na zahradě plocha zastřešené pergoly, altánu. Tento osobní prostor je pro člověka velice důležitý. Uklidňuje, dává pocit bezpečí. Ne není to racionálně vysvětlitelné, ale sami víte, že tomu tak je.

Proto vyrábíme pergoly, altány a zastřešení. Altán, který si u nás vyberete, vám poskytne právě ten pocit bezpečí, a navíc vám poskytne možnost si jej zařídit podle svých představ.

dřevěný altán

Můžete si jej vybavit třeba jen sedací soupravou s televizí, nebo jídelními stoly, či hračkami pro děti. Můžete jej také vybavit zahradním grilem, nebo si do něj instalovat celou, zahradní kuchyni se vším všudy. Kuchyňskou deskou, skřínkami, dřezem, vařičem či pecí na pizzu.

Doporučujeme pečlivě zvážit, jakou roli bude váš budoucí altán na vaší zahradě plnit. Tomu pak přizpůsobíte podklad, podlahu altánu, jeho rozměry včetně jeho výšky.

Když už začnete plánovat, buďte ve svém rozhodování trochu benevolentní. Život se vyvíjí a s ním rostou i jeho nároky. Ze zkušeností víme, že rozměry dřevěného altánu po čase přestanou stačit. Najednou bude málo místa na spousty věcí. Koupíte si jinou sedačku, rozměrnější gril, nebo přibude židlí u jídelního stolu. Nadstavování altánu není vždy technicky možné a skoro vždy nepůsobí zrovna elegantně. Proto přidejte k ploše altánu nějaké to procento délky i šířky. Vyplatí se vám to.

dřevěná pergola

Naše altány jsou klasickými, dřevěnými konstrukcemi. Nosnou funkci zajišťují dřevěné, smrkové, hranoly, které jsou nahoře svázány s konstrukcí střechy a všechny jsou pečlivě zavětrovány. Střecha je plně bedněná. Rádi vám dodáme i střešní krytinu z asfaltových šindelů. Jejich barvu si můžete vybrat ze tří nabízených barev (hnědá, červená, granitová) a vzhled altánu tak přizpůsobit své zahradě.