Barevný papoušek

Když jsem byla malá, tak jsem si přála malého papouška. A vy se možná divíte, že jako malé dítě jsem si přála papouška, protože v mém věku, když jsem byla dítě, tak všichni chtěli psa nebo kočku. Sice ano, tohle je pravda, ale já jsem vždycky chtěla papouška, a to z toho důvodu, že ho měla naše paní učitelka na základní škole. Věřte mi, že jsme jako děti byly z papouška opravdu všichni u vytržení. Papoušek byl opravdu krásný a barevný a taky uměl říkat deset slov. Takže si jistě dokážete představit to, že s papouškem byla opravdu veliká sranda. A kdy jsem tohle řekla svým rodičům, že bych chtěla už konečně nějaké vlastní zvíře, tak jenom pokrčili rameny a řekli, že když budu chtít křečka anebo králíka nebo morče, takže mi určitě vyhoví.

Papoušci jsou skvělí.

Já jsem jenom tak zakoulela očima a trochu jsem se styděla a řekla jsem, že bych si přála nějakého papouška. A moji rodiče se na sebe podívali a vůbec nemohli věřit vlastním uším. Já, že chci papouška? A prý kde jsem tohle vzala? Tak jsem jim řekla, že naše paní učitelka na základní škole má doma taky papouška a že je opravdu hodně šikovný a že je krásný.

Papoušky mám ráda.

Jenomže když potom moji rodiče zjistili že takový papoušek stojí dost peněz, tak mi ho zatrhli. Protože paní učitelka měla nějakého krásného papouška, za kterého dala deset tisíc korun. A tohle si moji rodiče rozhodně nemohli dovolit. Ani nevíte, jak mě to moc mrzelo a bolelo mě to u srdce. Nakonec jsem dostala andulku a taky malého křečka, za což jsem taky byla velice ráda. Je jasné, že malé děti budou za jakékoliv zvíře vděčné, protože jsem velká milovnice zvířat. A nyní mi je už třicet let, tak jsem si pořídila už svého papouška. A sice na nějakého velkého vzácného, ale takového přiměřeného, i když jsem za něj dala pět tisíc. A je to opravdu můj velký oblíbenec a papoušky mám moc ráda.