Žádost o zvýšení platu

Proveďte ji správně

Nějakým způsobem musíme vydělávat dostatek peněz, protože platíme bydlení, energie, jídlo, zábavu a řadu dalších věcí. Větší část lidí to řeší tak, že chodí do práce a jsou v zaměstnaneckém poměru. Ne vždy je to snadné, protože musíme plnit své povinnosti. Přeci jen proč by si firma držela zaměstnance, který svou práci fláká a nevěnuje se jí, jak by měl, když na jeho místo může přijmout někoho jiného.

bankovky v peněžence

Když jsme ve firmě již delší dobu a myslíme si, že bychom si zasloužili větší finanční ohodnocení, tak můžete zajít za svým nadřízeným. Samozřejmě k tomu musíme mít důvody, protože kdybychom chtěli přidat a vlastně neděláme nic výjimečného než ostatní, tak se na nás nadřízený nebude dívat moc hezky. Důvodem může být, že děláme práci navíc, chodíme na přesčasy, zaručujeme nové kolegy a tak dále. Měli bychom si zhruba alespoň připravit, jak vše zformulujme a řekneme, protože vyjádření zde hraje velký vliv.

Převod mzdy hrubé na čistou

Třeba k hledání nové práce můžeme využít internetové vyhledávače, kde bývá opravdu hodně nabídek. Problém je v tom, že nás zajímá hlavně částka, která nám přijde na účet, ale zde jsou nabídky udávané jako hrubá mzda. Tu nám zaměstnavatel skutečně na výplatu dá, jenže my z ní musíme odvést pojištění a podobně. Abychom nemuseli dělat zbytečné propočty, tak stačí otevřít online výpočet čisté mzdy.

výběr z bankomatu

Stačí do něj totiž zadat základní informace jako je hrubá mzda a další informace. Kalkulačka má zabudovaný vzorec, díky kterému odečte všechny povinnosti, které musíme odvádět a ukáže nám mzdu čistou. Jestliže chceme ještě přesnější částku, tak je tu rozšířená kalkulačka, která se Vás ptá ještě na rozšiřující informace. Na tomto webu se zároveň dozvíme dost důležitých informacích o mzdách, což přijde vhod, abychom se třeba informovali, jak fungují slevy na daních, jež nejsou rozhodně k zahození.