Nejoblíbenější pohádkové postavy

Každý měl v dětství nějakou oblíbenou pohádkovou postavičku. Nicméně víte, jaké pohádky vládnou v dnešních televizích? Víte, jaká pohádková postava je v současné době nejoblíbenější a jakou potěšíte právě vaše dítě? Pakliže ne, čtěte dál, poradíme vám!

Asi nejoblíbenější pohádkovou postavičkou u malých dětí je mašinka Tomáš. Jedná se o klasickou lokomotivu, která se svými přáteli prožívá nespočet dobrodružství. Původně se jednalo o televizní seriál, nicméně v současné době tuto slavnou mašinku naleznete například už i v knihách. Pokud tedy vaše dítě propadlou kouzlu právě této pohádkové postavy, můžete mu s tímto motivem koupit celou řadu předmětů! Mezi ty neoblíbenější patří mašinka Tomáš omalovánky, ručníky, hrnky nebo právě již zmíněné knihy.

pohádková postava

Dalí velmi oblíbenou pohádkou je Ledové království – nicméně to je oblíbené především u dívčího publika. Malé holčičky se na krásnou princeznu dívají s úctou a přáním být jako ona. Tato pohádka původně vznikla jako celovečerní film, nicméně v současnosti ji můžete vidět i v seriálovém provedení. Proniká také do knih a pamětních předmětů, jako je například povlečení, školní batohy, pouzdra nebo oblečení.

U chlapeckého publika je to pak poněkud složitější. Kluci mají nejradši počítačové hry a postavy z nich. To jaká hra je oblíbená u vašeho dítěte určitě hravě poznáte tak, že nakouknete do jeho počítače. Pak už bude jistě velmi snadné mu koupit jakékoliv předměty s tímto motivem. Mladí chlapci pak ve většině případů preferují trička, kšiltový, nebo již zmíněné školní batohy.

dětská pohádka

Kromě těchto novodobých pohádkových postav jsou stále v kurzu ty starší. Mezi menšími dětmi je pak stále velmi oblíbený Krteček nebo Bob a Bobek. O svou popularitu nepřišli ani Pokémoni, kteří se v posledních letech proslavili zejména díky novodobé a propracované hře na mobilní telefon. Zkrátka postaviček je celá řada – a některé na své popularitě opravdu neztrácejí.