Jaké nevýhody mají nejlevnější zapuštěné bazény

Dnes se již velká část lidí řídí heslem, že na zahradu patří bazén. A je pravdou, že jeho přítomnost oceníme, především pak v horkých letních dnech. Ovšem bazénů je spousta typů, je tedy důležité vybrat ten, který bude vhodný zrovna pro naši zahradu. Asi nejpopulárnějšími jsou ty zapuštěné do země. A není divu, jejich údržba je mnohem snazší a navíc je vcházení i vycházení z nich podstatně bezpečnější, zvláště pro malé děti. Pravdou však je, že nebývají zrovna nejlevnější.

plavání ve velkém bazénu

Je tedy pochopitelné, že mnoho lidí hledá ty nejlevnější zapuštěné bazény. Koneckonců, ušetřit peníze se vždy vyplatí. Problém je, že v tomto případě můžeme svého rozhodnutí nakonec litovat, a to hned z několika důvodů. Tím prvním je nižší kvalita použitého materiálu. To mimo jiné znamená, že se snadněji protrhne či poškodí. A je jasné, že se neopravuje zrovna snadno, a navíc dané místo bude i nadále slabinou a je velmi pravděpodobné, že se zde opět objeví například díra.

klasický zapuštěný bazén

Ovšem i když se o něj budeme starat dobře a dávat pozor, nekvalitní materiál stejně znamená nižší životnost v porovnání s tím kvalitním. Nevydrží tedy ani zdaleka tak dlouho, což je právě u bazénu značná nevýhoda, neboť zde se jedná o dlouhodobou záležitost. Kvalita materiálu však není jediným problémem. Nízká cena obvykle znamená také malé rozměry. Ty jsou sice vždy uvedeny, avšak většinou si je nedovedeme příliš představit. Může se tak snadno stát, že budeme nakonec nepříjemně překvapeni skutečně malým bazénkem, ve kterém se stěží otočíme.

Proto je dobré se při nákupu neřídit jen cenou, nýbrž především tím, aby přesně odpovídal našim představám. Jistě, pravděpodobně si budeme muset připlatit, avšak je dobré si uvědomit, že jej budeme používat v ideálním případě i více než dvacet let. Rozhodně se tedy vyplatí na začátku zainventovat, abychom si jej pak již mohli jen spokojeně užívat.