Průzračně čistá voda bez problémů

Jakmile si pořídíte na zahradu svůj vlastní bazén, získáte skvělou zábavu pro horké letní dny, ale také Vám přibyde nová starost, a to starost o kvalitu bazénové vody. Kvalitu bazénové vody je nutné pravidelně alespoň jednou týdně zkontrolovat za pomocí testeru. Vaším prvotním úkolem je udržovat bazénovou vodu bez bakterií a mikrobů, které by mohly způsobovat růst řas a zapříčinit tak spoustu problémů, čemuž se vyvarujete pravidelným dodávání dostatku chloru, či jiného dezinfekčního prostředku, třeba na bázi kyslíku či bromu. Každopádně je důležité sledovat ještě jeden faktor, kterým je hodnota PH vody. Tento faktor je nutné udržovat v optimálním rozmezí, jinak mohou nastat problémy.

holčička v bazénu

Pokud jsou hodnoty tohoto faktoru nízké je potřeba je zvýšit za pomocí přípravku ph plus Chlorito, protože voda s nízkou úrovní tohoto faktoru se stává korozivní a mohla by tak poškodit kovové části Vašeho bazénu. V případě, že by tyto hodnoty byly naopak na vysoké úrovni, je potřeba je snížit přípravkem určeným ke snížení PH, protože pro zvýšených hodnotách může nastat ještě mnohem větší problém, a to, že nebudou správně fungovat další chlorové přípravky, které do bazénu dáváte, a tím pádem se Vám mohou začít množit řasy ve vodě a Váš bazén se může v brzké době změnit v nevzhlednou smrdutou bažinu. A to přece nechcete.

pes u bazénu

Proto nezapomínejte kromě dostatku chloru, také sledovat hodnoty PH vody a srovnávat je do správných poloh, abyste se vyvarovali problémů. Pokud dodržujete tyto dva zásadní kroky a k tomu pravidelně preventivně dodáváte do bazénové vody přípravek proti řasám a odstraňujete mechanické nečistoty napadané do vody v průběhu používání bazénu, tak máte téměř vyhráno. Jak vidíte, údržba bazénu nemusí být nijak složitá, ani náročná, pokud se provádí pravidelně a za pomocí těch správných přípravků bazénové chemie.