Optimalizace webových stránek pro internetové vyhledávače


Cílem celé metody SEO je napsat a vytvořit web takovým způsobem, aby byl schopný dělat reklamu sám sobě. Cílem totiž je, aby webová stránka byla vždy ve výsledcích co nejvíce na očích uživateli. Jak toho ale dosáhneme?

Internetové vyhledávače analyzují obsah všech webových stránek či dokumentů a ukládá je do databáze. Je ale samozřejmostí, že vaše stránka bude dostupná jen uživateli, který opravdu hledá to, co váš web nabízí. Určitě se nestane, že by uživatel narazil na váš E-Shop s jízdními kolami, když zrovna hledal notebook. SEO se zaměřuje hlavně na to, aby při výsledcích byl váš web co nejvíce nahoře.
seo v google

SEO má zároveň dostupné i metody. Nebudu je tu rozebírat všechny, jelikož jich je opravdu hodně. Ale určitě by se hodilo zde zmínit alespoň t o nejzákladnější rozdělení:

1.       Etické metody. Etické metody se snaží vylepšit stránku pro čtenáře a usnadnit pohled robota, který stránku analyzuje. Proto se vždy většinou používají klíčová slova v různých HTML tazích a podobně. Je také důležité mít správně zvolenou URL adresu. To dokáže udělat také rozdíl.

2.       Neetické metody. Zde už hovoříme o spíše podvodných metodách. Jedná se totiž o to, že různí majitelé stránek spamují uživatelská fóra, díky kterým se pak uživatelé dokáží dostat na daný web a stránka má hned větší popularitu. Stránky také občas dělají to, že skryjí text před běžným uživatelem. To samo o sobě pro čtenáře nemá takový vliv, ale pro robota, který ten text vidí v kódové podobě, to už rozdíl je. Obrovskou výhodou je, že takovéto metody většinou již nefungují. Internetové vyhledávače jsou totiž na takové úrovni, kdy takovéto „neetické“ metody dokáží rozpoznat a ignorovat je.
seo v mobilu a pc

Je asi jasné, jakou metodu doporučuji využívat. Jsem si jistý, že SEO vám hodně pomůže v podnikání. Web totiž sám o sobě začne přitahovat velký počet zákazníků a pokud máte hezký design a dobrý marketing, určitě budete úspěšní.


Nezařazené