Náhradní díly na trampolínu musí být dostupné i po několika letech

O trampolínách se lze dočíst mnoho informací, především se týkají jejich zdravotního dopadu na lidský organismus, vzhledem k tomu, že jde o velmi svérázné sportovní nářadí. Pokud dodržujeme bezpečnostní pravidla a zásady „selského rozumu“, v podstatě vůbec nehrozí nějaký zdravotní kolaps, či těžký, nebo dokonce smrtelný úraz.

dívka na trampolíně

Zkrátka využívat trampolínu tak, jak to výrobci doporučují – skákat pouze jednotlivě, nikoli ve dvojici, nebo dokonce hromadně, vyndat předměty z kapes, sundat náramky a řetízky, používat vhodný oděv (nejlépe přiléhavý, který nepadá), cvičit bosí, a samozřejmě si v průběhu skákání zrovna nepochutnávat na svém oblíbeném zákusku. Zároveň bychom měli vědět, jak velké nářadí pořídit, znát jeho nosnost a kvalitu, a také si uvědomit, že se může některý díl trampolíny poškodit.

skákání na trampolíně

Hlídejte si dostupnost náhradních dílů

Náhradní díly na trampolínu https://www.goodjump.cz/nahradni-dily-na-trampoliny patří do základního sortimentu sportovních potřeb. Ne každý obchod vám však nabídne i po několika letech dostupné náhradní pružiny, odrazovou plochu, či ochrannou síť právě pro ten váš typ výrobku. Na to byste měli myslet ještě před nákupem, nebýt příliš zbrklí, a nevhodit do nákupního košíku v pochybném e-shopu zboží, které se vyrábí kdesi v Asii, není certifikováno na nosnost a pevnost konstrukce. Tržní systém bohužel umožňuje exportovat výrobky různých jakostí, a to i přes snahy obchodní inspekce a dalších kontrolních orgánů.

Certifikované nářadí zpravidla snese dlouhodobou dynamickou zátěž, ovšem to neznamená, že se nemůže cokoli poškodit, porouchat, a přestat sloužit v původní jakosti. Prodávají se takřka všechny komponenty, tedy pružiny, obvodový kryt pružin z PVC, ochranná nylonová, či polypropylenová síť, odrazová plocha, nosné trubky, schůdky, kotvicí sady, ochranné plachty, ale třeba i speciální stanové konstrukce (laminátové pruty a plachty), které lze postavit na odrazové ploše, a zpestřit tak zejména dětem pobyt na zahradě.