Kde vzít peníze?

Pokud člověk ojediněle zjistí, že se mu nedostává tolika peněz, kolik by jich potřeboval, není to žádná tragédie. Prostě se omezí výdaje na zbytečnosti nebo se sáhne na úspory a je to.

Jenže ne vždy je nedostatek peněz pouze takovou banalitou. Někdy se člověk vysloveně topí v dluzích a není schopen s tím nic nadělat. Bylo by potřeba to či ono, každou chvíli se objeví další účet nebo upomínka, ale není kde vzít na zaplacení. A to už je zlé, protože tomu, kdo neplatí, je mnohé odpíráno, a navíc se v případě neplatičství objevují i nejrůznější sankce, jež situaci dotyčného člověka ještě více komplikují a nakonec ho mohou stáhnout až na dno, od kterého se jenom těžko odráží.

cizí peníze

Ale co si počít, když není z čeho výdaje hradit, že?

V takové chvíli nejednou není jiná alternativa než půjčka. Člověk si prostě zajde do nějaké finanční instituce, půjčí si tu, vyrovná všechny své závazky a uspokojí své potřeby a je to. A pak už stačí jenom postupně všechno splatit.

Jenže problém je tu v tom, že se podobnému člověku nejednou nevěří. Tento má přece jenom minimální příjmy, dluží klidně i všude, kam se jenom podívá, nejednou má dokonce i záznamy v registrech dlužníků a exekuce na majetku, a jen těžko se pak důvěřuje, že na tom tento bude zase lépe a se svými závazky se vyrovná se ctí.

pamětní mince

A tak někomu podobnému obvykle nevyhoví v bankách a jeho jedinou volbou je tudíž neúčelová hypotéka od nebankovní společnosti. Ta se totiž poskytuje za daleko zvládnutelnějších podmínek, a proto na ni dosáhnou i ti, kdo jsou zdánlivě ztracení. A díky této hypotéce se dá zaplatit vše, co je třeba zaplatit, dá se tím uvést vše do pořádku a člověk může zase normálně žít.

A chce to vlastně jenom docela málo. Mít nemovitost, která by se dala do zástavy za řádné splácení, a příjmy, jež stačí na splátky. A s tím se dokáže vypořádat pomalu každý.