Jaké podmínky má nebankovní americká hypotéka

Asi není nikoho, kdo by netoužil po tom mít vlastní bydlení, ať už se jedná o dům či byt. Bohužel, vzhledem k ceně nemovitostí by to za normálních okolností zůstalo pro většinu lidí skutečně jen snem. Výjimku by tvořili pouze skutečně bohatí nebo ti, jimž rodiče nějakým způsobem na tento účel šetřili peníze již od dětství, a je jedno zda by dávali peníze do kasičky nebo by využili jednoho z mnoha stavebních spoření.

Naštěstí existují hypotéky, tedy účelové půjčky, určené ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Je jich mnoho druhů, a ač se neliší cílem, kterého dosahují, rozhodně mají rozdílné podmínky, které musí žadatel splňovat.

hypoteka1

Jedním z těch novějších produktů na našem trhu je i nebankovní americká hypotéka. Jedná se o typ, který je odvozen od modelu, běžném ve Spojených státech Amerických a u nás známým především z filmů. Jaké podmínky tedy nabízí?

V první řadě je nutné si říci, že zde není potřeba ručitel. To je poměrně velký rozdíl a činí ji výhodnou pro ty, kteří nemohou nebo nechtějí nikoho o tuto službu žádat. Tím se stává dostupnější pro mnohem větší škálu klientů.

Dále je zde fakt, že se zde tak přísně neověřuje jak příjem žadatele, tak fakt, zda je zapsán v registru dlužníků. Jistě, tyto kroky nejsou přeskočeny, avšak podmínky jsou zde volnější, než bývá obvyklé. Tím se opět otevírá širší škále klientů, kterým by byla žádost o jiný typ odmítnuta.

hypoteka5

Samozřejmě vše má svou cenu, a to platí i v tomto případě. Ač tedy tyto podmínky skutečně znějí dobře, háček zde samozřejmě je. Tím je zde fakt, že daná nemovitost, která se touto cestou kupuje, je až do úplného splacení celé částky, včetně všech úroků a poplatků, majetkem firmy, která peníze poskytla, i když žadatel ji samozřejmě může běžně užívat.

Je tedy jen na vás, zda zvolíte tento či jiný typ. Každopádně si vždy pečlivě před podpisem přečtěte smlouvu. Jen tak budete mít jistotu, že se později nedočkáte ošklivého překvapení.