Divy Francie, které musíte vidět


Láká vás letos příjemná pozdně letní nebo podzimní dovolená v Evropě? Vzhledem k vaší bezpečnosti bude jistě vhodné si najít evropskou destinaci, která vám poskytne dostatečný klid a vytržení z běžné reality. Zároveň ale jistě každý z nás potřebuje trochu toho dobrodružství a nových zážitků, proto jsme pro vás připravili výčet těch nejzajímavějších koutů Francie, které byste rozhodně měli navštívit. Levné letenky do Paříže seženete aktuálně se skvělými cenami a nic vám tedy nebrání vydat se na skvělou cestu za novým poznáním.

eiffelova věž

Náš itinerář začíná v Paříži, v jednom z nejkrásnějších měst v Evropě, možná se hodí říci, že dokonce na světě. Kdo nezažil atmosféru pařížských uliček, kultury a architektury, rozhodně má co dohánět. Na detailní prozkoumání této metropole si klidně ponechte celý víkend nebo více dnů, abyste si opravdu užili vše, co vám nabízí a nasáli místní životní styl. Nutno říci, že lidé zde žijí velmi šik a mnohdy až poklidným životem, který však obsahuje dostatek kulturních zážitků i jiné zábavy, které se rozhodně nevyhýbají.

Z památek je důležité zmínit Eiffelovu věž, na kterou se vyplatí vystoupat ideálně pěšky, abyste si prohlédli celé centrum města ze všech možných nadmořských výšek. Potom připadají v úvahu klasická turistická místa jako Notre Damme nebo muzeum Louvre. Neváhejte v teplejších dnech posedět v některém z ikonických parků nebo se podívat dovnitř do majestátních kostelů a chrámů.

noční paříž

Kromě Paříže bychom vám určitě doporučili udělat si výlet do měst Dijon, Bordeaux, Toulouse nebo Nance. Pokud jste příznivcem přírody a horského prostředí, určitě oceníte oblast Massif Central.

Patříte-li k milovníkům historie, zejména té válečné, okouzlí vás pak dozajista město Dunkerque, které bylo i zapojeno do filmové rekonstrukce druhé světové války. Kdybyste se chtěli zdržet i déle, zavítat můžete do vedlejšího Lucemburska nebo Belgie a nasbírat spoustu dalších cestovatelských prožitků.