Sledování YouTube dětmi, ano nebo ne?

Současná doba je plná možností, které jsou dostupné díky připojení k internetu. Pokud jste rodič, který má doma dítě kolem deseti let věku, pak určitě víte, proč je internet tak oblíbeným zdrojem zábavy. Malé děti, jejichž věk může začínat i třeba u tří let, jsou totiž zvyklé sledovat videa na velmi známém portálu YouTube. To nemusí být z podstaty věci až tak špatné, avšak je nutné vědět, na co se týče dívá. V současnosti působí mnoho různých osob, které živí tvorbou videí. Mnohdy to je obsahu určený právě pro menší děti, které někdy dokážou být na portálu tohoto typu zcela závislé. To již však špatné je, a proto by rodiče měly vědět, kde jsou limity a hranice tohoto sledování.
youtube na pásu

Nic se nemá přehánět

Zkuste si někdy vysledovat, na co se vaše ratolest dívá. Mohou to být nejrůznější formy videí, mezi které patří jak hraní her, takzvaný Let ‘s Play, tak také videa, kde osoba představuje nějaký produkt nebo se chlubí svými zážitky. Mnohdy to jsou videa značně edukační a informativní, mnohdy jde pouze o jednoduchou či dokonce špatnou zábavu. V každém případě je proto výhodné mít přehled o tom, co se líbí právě vašim ratolestem, neboť tím můžete předejít v určité změně chování, vkusu a podobně. Není totiž žádným tajemstvím, že malé děti vidí v těchto osobách své idoly. Proto se může jednoduše stát, že vaše ratolest se bude chtít stát osobou nahrávající videa na portál YouTube, což však může být velmi obtěžující.
youtube na laptopu
Když tedy uvidíte na ulici malé dítě s kamerou v ruce, jak jde se svými rodiči na procházku, pak už víte, že je něco špatně a rodiče něco podcenili. V takto malém věku však ratolesti nemají ještě natolik rozum, aby si uvědomily, že jejich činnosti jsou zcela zbytečné. Mnohem lepší je proto stav, kdy se dítě pouze dívá, sleduje, nabývá informací. Jakmile to však přesáhne určité meze, měly by rodiče zakročit a svou ratolest pečlivě seznámit s tím, co je na jeho věk vhodné.