Proč se účastnit školních výletů

Školní výlety, ať už se jedná o kurzy, mazec, jednodenní výlety, nebo jiné situace, vždy se najde pár jedinců, kteří je příliš nemají v lásce. Ovšem školní výlety obsahují řasu výhod, které si mnoho z nás neuvědomuje, a právě proto se pak uchylujeme spíše domů. Občas je samozřejmě přirozené zůstat doma, pokud je vedro, nemáme chuť na kontakt a podobně. Ale vyloženě se vyhýbat takovým událostem vás připraví nejen o kamarády, ale i další věci.

školní výlet

            Hlavní je kontakt. Ten si v životě vytváříte neustále a vaše kontakty vám zůstanou napořád. Obzvlášť na střední získáváte často přátele na celý život a osoby, se kterými se budete vídat i nadále. Vyhýbáním se výletů nikdy nezjistíte, jestli se ve vaší třídě neukrývá osoba, která vás chce mít za přítele a nezjistíte, jestli si rozumíte nebo ne. Stejně tak kontakty jako takové využijete, obzvlášť pokud jde o práci, ať už při hledání, nebo když vám zadají nějaký úkol.

            Naučíte se lépe komunikovat. Ve třídě je mnoho lidí a ať už to vypadá jak chce, každý je jiný a s každým si řeknete něco jiného. Naučíte se na lidech pozorovat to, co se vám líbí a to, co si s ním můžete říci. A naopak k jakému tématu byste se neměli vyjadřovat, pokud nestojíte o problémy. Nebude vám dělat takový problém komunikace. Nejen se známými, ale i s cizinci. Mnoho lidí má problém se pořádně vyjadřovat, pokud nejsou navyklí být ve společnosti.
házení čepicemi

            A tím nejdůležitějším jsou vaše vzpomínky. Až se budete někdy ohlížet do minulosti, budete vědět, že jste si život užili naplno. Že nemáte čeho litovat a budete hlavně mít na co vzpomínat. Vzpomínky vás mohou uklidňovat při těch nejtěžších chvílích a dodat vám motivaci k životu, který chcete. Jsou správnou cestou k seberozvoji, protože poznáte své chyby a naučíte se s nimi žít, nebo je napravovat. Nebudete již tak hloupí ve 25, než když vám bylo 18. Stačí toho jen využít.