Klidně stěhování

Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. To je samozřejmě bráno jako nadsázka, ale něco málo na tom bude. Přeci jen se může jednat poměrně obtížný úkol. Pochopitelně záleží mimo jiné i na tom, kolik věcí budete stěhovat. Pokud máte jen pár kufrů a nějakou tu menší skříňku, nemáte co řešit. Daleko horší je ale stěhovat kompletně dvou či dokonce tří pokojový byt. V takovém případě se už zapotíte, i když ne moc. Máte-li dostatečné množství ochotných přátel, může jít vše jako na drátkách .

stěhování

Půjčovna

Přestěhovat velkou domácnost není pouze otázka jednoho dne. Možná, že se vám podaří vše převézt z místa na místa během dvaceti čtyř hodin, ale k tomu potřebujete dobrý plán. Nejenže je nutné sehnat dostatečné množství šikovných lidí, ale také potřebujete velký vůz, kam všechny věci nasoukáte. Chybí-li vám v diáři kamarád nebo známý, který by měl dodávku, můžete využít služeb autopůjčovny. V dnešní době se už dají dodávky běžně pronajmout na den i více. Musíte se však připravit na to, že vás to nějakou tu stovku, možná i tisícovku, bude stát. Záleží na tom, jak dlouho budete mít vůz pronajatý.

harampádí

Stěhovací firma

Ještě tu ve vzduchu visí jedna možnost, a tou je stěhovací firma. Nezatracujte tento nápad hned u jeho zrodu. Většina lidí se domnívá, že stěhovací firmy jsou až příliš drahé, ale to nemusí být vždy pravda. Na relativně krátké vzdálenosti se najmutí profesionálů určitě vyplatí, zvláště pokud máte hodně věcí a nechcete, aby se vám při stěhování poškodily. Kvalitní stěhovací firma vás navíc dokáže přestěhovat nejen v rámci města nebo okresu, ale také celé České republiky. Některé mají dokonce v nabídce i možnost stěhování do blízkého zahraničí. Tím se myslí země jako jsou Rakousko, Německo, Slovensko a Polsko. Profesionálové se hodí rovněž i v případě, kdy se stěhuje firma. Kancelářské vybavení je náchylné k poškození a je lepší, když jej nebudou přenášet amatéři.